מדוע פרקטים פופולאריים כל כך בעיצוב פנים?

//מדוע פרקטים פופולאריים כל כך בעיצוב פנים?

מעצבי פנים, אדריכלים וסתם חובבי עיצוב פנים אוהבים מאוד פרקטים. הדבר נכון הן למעצבי/מעצבות פנים, אדריכלים ושאר אנשי מקצוע מהתחום, והן בנוגע לאנשים רבים והחלטותיהם בנוגע לעיצוב הדירה/בית בהם הם מתגוררים. מדי שנה ניתן לראות יותר ויותר בתים חדשים או בתים שעוברים שיפוץ, ובמהלכו תופסים פרקטים מסוגים שונים את התפקיד שפעם מילאו רצפות קרמיקה מסוגים שונים, או משטחים מסוגים אחרים, כאשר הדבר נכון לפחות עבור חלק מהחדרים בבית. הדבר נכון אף יותר מכך עבור משרדים וחללי עבודה שונים.

מהי הסיבה לפופולאריות הגואה של פרקטים בעולם עיצוב הפנים, ולכך  שכיום ניתן למצוא פרקטים במספר רב יותר משמעותית של בתים ומשרדים, ביחס למצב בתחום לפני עשרים או שלושים שנים?

 

מגע נעים ואווירה חמימה ומסוגננת – פרקטים עץ מסוגים שונים בבית ובמשרד

ייתכן כי קיימות סיבות רבות ושונות לתפוצה הרחבה של פרקטים בעולם עיצוב הפנים בימינו, ולכך שרבים מעדיפים אותם על פני כל סוג ריצוף אחר. עם זאת, מרבית העוסקים בתחום מייחסים את הפופולאריות הגבוהה של פתרון זה כיום למגע הנעים ולאווירה הייחודית שיוצרת רצפת פרקט, הן בבית והן במשרד.

מצד אחד, פרקטים עץ טבעי ופרקטים למינציה גם יחד מספקים מראה חמים ונעים, כזה של סביבה טבעית, בה רבים מעוניינים באזורים שונים בבית. מצד שני, יש משהו מהודר ויוקרתי ברצפת עץ, מה שמשחק תפקיד כמובן בבתים רבים אך בעיקר בבתי משרדים, בהם מעוניינות חברות ליצור אווירה מסוגננת, קלאסית ואף יוקרתית. לכן, ניתן למצוא פרקטים ברבים מן המשרדים כיום, בדרך כלל בחדר הקבלה ובאזור אליו נכנסים ראשונים כאשר מגיעים למשרד, כך שהרושם הראשוני המתקבל בקרב אורחים המגיעים לאותו משרד הוא רושם טוב, יוקרתי ומסוגנן.

 

פתרון פונקציונאלי וזול עבור אזורים רבים בבית

סיבה מהותית נוספת לפופולאריות הגואה של פרקטים בעיצוב הבית היא תכונות נוספות, מעבר לתכונות האסתטיות, המאפיינות את רצפת הפרקט. במיוחד כיום, כאשר רבים מן הפרקטים בהם אנו נתקלים הם מה שנקרא – פרקטים למינציה (פרקט אשר עשוי מספר שכבות, כאשר השכבה העליונה היא שכבת למינציה – ציפוי המגן על השכבות התחתונות יותר בפרקט). בעיקר במקרה של פרקטים למינציה, שריטות וחבלות שונות שסופגת הרצפה (למשל – כאשר אנחנו מפילים משהו כבד, כאשר הילדים משחקים על הרצפה וכו') כמעט ואינם מורגשים, והמשטח עצמו אינו נפגם כלל. שכבת הציפוי במקרה של פרקטים למינציה שומרת על המראה הטבעי של העץ, ומונעת גם דהייה של הצבע.

לכן, מוצאים אנשים רבים כי פרקטים הם פתרון פונקציונאלי ויעיל לבית, פתרון אשר אינו דורש החלפה ושיפוץ מדי כמה שנים ספורות, ועמיד בפני מפגעים שונים (במיוחד כאמור בבתים עם ילדים…). כל זאת בלי לוותר על המראה הטבעי, הנעים והחמים של רצפת עץ…

 

By | 2018-08-13T07:08:33+00:00 אוגוסט 13th, 2018|בלוג|0 Comments
Call Now Button

שלום לכל לקוחותינו

בעקבות המצב,

אנו ערוכים לספק הזמנות טלפוניות ומשלוח עד הבית (מעל 150 ש"ח).

ניתן להזמין כמובן גם דרך האתר ובחנות.

אנו נשמח לתת את השירות היעיל ביותר

Subscribe!